Picture
İstanbul Belediye Başkan'ı Kadir Topbaş, ''Bizi kentin sorumlusu olarak görüyorlar'' diyerek şaşırttı.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç Köprüsü'ndeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle İstanbul trafiği son günlerde durma noktasına geldi. Trafikte yaşanan sıkıntılar gözleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne çevirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş NTV'de sorunlara yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"BİZİ KENTİN SORUMLUSU OLARAK GÖRÜYORLAR"

FSM Köprüsü'nde ücretsiz geçişler başlayacak sizce ne kadar rahatlayacak sorusuna Topbaş şöyle cevap verdi:

Ücretsiz olduğu zaman teşvik eder ve daha çok yoğunlaşma olur diye bir yargı da var. Bizim KGS dediğimiz geçiş sistemlerinde 6 gişe çok ciddi etkiliyordu. Bununla ilgili bizim de talebimiz olmuştu ücretsiz olabilir mi diye. Sayın Başbakan'a İstanbullular adına teşekkür ediyorum. Günde bir trilyona yakın bir kayıp olacak. Ama yine de biz ne kadar önlem alırsak alalım kentte yaşayanlar bize yardımcı olmazsa başarılı olmamız mümkün değil.

Daha dikkatli kullanmak, toplu taşımayı tercih etmek, bireysel araçları bir kişi değil birlikte kullanmak lazım. 4 şeritten gelip huni ağzı gibi daralan yerden geçmek için bir yol. Bizim aldığımız yeni önlemler sayesinde burayı 6 şeride indirebilirsek bu yoğunlaşma olmaz. Bu sefer geriye doğru yığılma olur mu göreceğiz. Belli bir takım önlemler alındı. Bizi kentin sorumlusu olarak görüyorlar, gökten taş düşse bizi sorumlu tutacaklar. Ama ben bundan yüksünmüyorum başkasının görevidir demiyorum halkımızı şehrimizde rahat ettirme sorumluluğumuz var.
Leave a Reply.