Picture
Türk futbolunda yaklaşık 1 yıldır devam eden Şike Soruşturması'nın 22. duruşması sona erdi. Aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davada mahkeme başkanı ‘davanın pazartesi günü karara bağlanacağını’ belirtti.
Mahkeme Heyeti, sanıkların son savunmalarını aldıktan sonra ara kararını da açıkladı. Yapılan tahliye talepleri reddedildi.

Şike davasında Mahkeme Başkanı Ekinci: 'Kararımızı pazartesi saat 10.00'da vereceğiz.' diye konuştu. Mahkeme Heyeti, sanıkların son savunmalarını aldıktan sonra ara kararını da açıkladı ve 4 tahliye talebini reddetti.

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 4'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davada mahkeme başkanı ‘davanın pazartesi günü karara bağlanacağını’ belirtti.
10 dakikalık aranın ardından duruşmaya başlayan Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, “Mütalaya karşı beyanlar alındı. Biz karar vereceğiz. Her sanık açısından müzakereyapıyoruz. Ara vereceğiz ve ara karar koyacağız. Kararımızı Pazartesi saat 10.00'da vereceğiz.

Milliyet


 
Picture
Türkiye eski güzeli Merve Büyüksaraç, elendiği Survivor yarışmasıyla ilgili eleştirilerine devam ediyor. Tıpkı Nihat Doğan gibi Acun Medya'yı hedef alan açıklamalar yapan ve yarışmanın adil olmadığını öne süren Büyüksaraç, twitter'da da bombalamaya devam etti ve “En bombayı sona saklıyorum. Çok yakında… Konu yoğurt değil hırsızlıktı da ondan… “ açıklamasını yaptı. Bir takipçinin “Birine hırsız demek bu kadar kolay mı ? Neyse bunun öbür dünyası da var o zaman haklı haksız belli olsun İnşallah” yorumuna da Büyüksaraç, Haklısın o yüzden söylediğim her sözde vicdanım çok rahat. Hepsi de doğru ve arkasındayım. Her şeyi anlatacağım. Üstelik de bir ileri bir geri vites yapmadan, dümdüz” cevabını verdi. 

MERVE BÜYÜKSARAÇ'IN AÇIKLAMALARI 

"Survivor'da sadece ben haksızlığa uğramadım. İnsanlar Acun Medya'dan çekiniyor.  Adadan elendikten sonra çok üzüldüm. Yarışma sonrası Dominik'te Acun Ilıcalı ile görüşmek istedim ama benimle görüşmedi. Sağ kolu Ebru'yu gönderdi. Adadaki yayınlar adamına göre yapılmış. Annem, ailem çok üzülmüş. Sanki çok farklı biriymiş gibi gösterilmişim.  Oraya çıkan bütün yarışmacılar bir şey için katılıyor, ün için, para için. Ben de bunlar için katıldım.  Adada yaşananların çok küçük bölümü yayınlanıyor. Adamına göre montaj yapılması beni çok sinirlendirdi.

Mustafa Topaloğlu benden sonra 10. hafta elendi. Yüzme bilmeyen bir adam hepimizden fazla kalabiliyor. En çok zoruma giden ise ben adadan çıktıktan sonra Acun Medya çalışanları bana diyor ki  "Survivor'da biz Mustafa Topaloğlu ile 10 haftalık elenmeyeceğine ilişkin sözleşme yaptık."  Bence Hasan'a da çok haksızlık yapıldı.  Bence orada bir yönlendirme söz konusu.  Nihat kazandığı için mutluyum. Ekranda göründüğü gibi bir insan. Reyting için ada farklı yansıtılıyor. Yapım şirketi istediği için, elemede Doğuş'u yazmamız söylendi. Yazmasaydım ben elenirdim. Gönüllülerde de öyle oldu. Benim ismini açıklamam doğru olmaz.

YEMEK VERDİLER, AÇ DEĞİLDİK

Acun Medya'dan haftalık ödeme aldım. Paramı çok düzgün ödediler.  SMS'lerin nereye gittiği belli değil. Noter diyorlar, hangi noter ismi belli değil.  Benim imajımı bozdular. Öyle bir insan olmadığım halde herkes beni saygısız olarak kabul etti.  Yemek verdiler. O kadar aç değildik.  Gizlilik Sözleşmesinde yaşanları anlatmamız yasak . Ben bunu ihlal ediyorum göze aldım.  Aykırı hareket etmenin bedeli 100 bin TL. Konuşmalarıma herhangi bir dönüşte bulunmadılar. Sessiz kalıyorlar. Son gün canlı yayına kadar bekledim Acun Ilıcalı bir açıklama yapar diye herhangi bir açıklama yapmadı. Orası Acun'un yarışması olmuş. Yarışmaya katıldığım için pişmanım.

 
Picture
Hükümet, Özel Yetkili Mahkemeleri kaldıracak düzenlemeyi son aşamaya getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki gece hukukçu kurmaylarıyla bir araya gelerek 3.5 saatlik bir toplantı yaptı.

Habertürk gazetesinde yer alan habere göre; toplantıda TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya’dan ilginç bir çıkış geldiği öğrenildi.

İyimaya “Biz yargıyı vesayetten kurtarmak için düzenlemeler yaptık ama bazı hâkimler kendilerini Allah sanmaya başladı” dedi.

ÖZEL YETKİLİ YERİNE TERÖR MAHKEMESİ

AK Parti'li hukukçu kurmayların yaptığı çalışmada, Özel Yetkili Mahkemeler, “Ergenekon” ve “Balyoz” gibi mevcut davaları bitirdikten sonra kapanacak. Yeni davalara da bakmayacak.

Darbe ve terör iddialarına, Özel Yetkili Mahkemelerin yerine kurulacak Bölge Terör Mahkemeleri bakacak.


 
Picture
Fıtık, barsakların ve diğer karıniçi organlarının
ve dokularının, karın zarından oluşan bir kese
içinde, karın duvarındaki zayıf bir bölgeden
ya da yırtıktan dışarı doğru çıkmasıdır.

Fıtık oluşumu için öncelikle bireyin dokusunda

bir zayıflık olması gerekir. Bu durum fıtığın

altyapısını hazırlar.

Bu zemine,

• kronik öksürük,

• Sigara alışkanlığı,

• kabızlık,

• fazla kilo,

• aşırı ağırlık kaldırılması

• idrar yaparken zorlanmaya neden olacak

patolojiler (örnek: prostat hipertrofisi)

eklenmesi durumunda var olan fıtık

büyüyebilir veya ağrılı hale gelebilir.

Ameliyat olmalı mıyım?

1. Hiçbir fıtığın kendiliğinden iyileşmesi mümkün değildir.

2. Fıtıkların zamanla büyüme olasılığı yüksektir.

Erkeklerin kasık fıtıkları skrotuma (torbaya) inebilir.

3. Fıtığınız zamanla şiddetli ağrıya ve fiziksel aktivite

kısıtlığına neden olabilir.

4. Komplikasyon gelişme riski mevcuttur (boğulmuş fıtık).

5. Geciktirilen fıtıkların tedavisi ve ameliyat sonrası

dönemi daha zordur. Bugün için genel kanı

ve öneri; bir kez fıtık tanısı almışsanız fıtığınızı en kısa

sürede tedavi ettirmenizdir.

 
Picture
Maaşı az diye SGK'ya başvurdu, maaşından oldu

Yargıtay, yanlışlıkla yaşlılık aylığı bağlanan kişinin, hesabına yatan ücreti geri ödemesine karar verdi.

Sosyal Güvenlik Destek primine tabi olarak 2008 yılında yaşlılık aylığı bağlanan Bekir T’nin, aylığının az olduğu gerekçesiyle hesabın gözden geçirilmesi talebi üzerine, hesabı inceleyen SGK, Bekir T’nin vergi mükellefiyetine ilişkin çalışmasının devam ettiğini ve sehven aylık yatırıldığını belirleyerek, aylığı iptal etti.

SGK, ayrıca Bekir T’den yersiz ödenen aylık toplamının faiziyle kuruma ödenmesini istedi.

Bekir T, kurum kararının iptali istemiyle dava açtı.


Davayı kabul eden Kocaeli 3. İş Mahkemesi, Bekir T’ye ödenen faiziyle birlikte 7 bin 485 liranın SGK’ya geri ödenmesine ilişkin işlemi iptal etti.

Kararın gerekçesinde, SGK’nın gerekli dikkat ve özeni göstermeksizin vergi yükümlülüğü ve oda kaydı devam eden davacıya aylık bağladığı, davacının kurumu yanıltmadığı belirtildi.

Gerekçede, Tuncel’in aylıklarının yeniden hesaplanması istemi üzerine SGK tarafından yapılan incelemede kurumun hatayı gördüğü, bu durumda Bekir T’in kötü niyetli olduğunun söylenemeyeceği kaydedildi.

Temyiz üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 21. Hukuk Dairesi, 5510 sayılı yasanın 96. maddesi uyarınca SGK’nın ödenen ücreti geri istemesinin yerinde olduğuna hükmederek, yerel mahkemenin kararını bozdu.

Yerel mahkeme, SGK’nın yersiz ödemelerine ilişkin benzer davalarda mahkemece daha önce verilen kararlarda da sigortalının iyi niyetli davranması halinin anlaşmazlığın çözümüne esas alındığı, iade talebinin sosyal güvenlik ilkesiyle bağdaşmadığı gerekçesiyle ilk kararında direndi.

Direnme kararının da temyiz edilmesi üzerine dosya Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’na geldi.

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, yerel mahkeme kararını oy çokluğuyla bozarak, Bekir T’nin aldığı aylıkları geri ödemesine hükmetti.

 
Picture
Ünlü reklam yıldızı Burçin Bildik in eşinin , tatil yaptıkları Bordum da aniden hayatını kaybetmesi pek çoğumuzda şaşkınlık yaratmıştı.
Hipertansiyona bağlı beyin kanaması geçiren henüz 31 yaşındaki Zeynep Elçin Bildik , hipertansiyonun ileri yaştaki kişiler için olduğu kadar gençler için de hayati tehlike yarattığını ortaya koydu. Dahiliye Uzmanı Dr. Arzu Yalçın , Erken yaşta hipertansiyonun tehlikesine anlattı.

Hipertansiyon , yani kan basıncı yüksekliği genelde genetik ve 40 lı yaşlardan sonra ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu dönemde görülen hipertansiyon , esansiyel hipertansiyon adını alır. Sebebi , damarlarda direnç artışı , kalbin artan damar direncine karşı yüksek basınçla verdiği yanıttır. Bir başka anlamda damar sertliği de denebilir. Bu hastalar ilaç tedavisi alırlar. Kilo fazlalığı varsa onun verilmesi , dolayısıyla beslenmenin düzenlenip egzersiz yapılması da 

 
Picture
Ağacın kesilmesinin ardından parti amblemi tamamen ortaya çıkınca eleştirilerin hedefi olan AK Parti İlçe Başkanı ağacı kendisinin kestirmediğini, belediyeye sorulmasını istedi.
Belediye yetkilileri ise bu ağacın üstünde böceklenme belirlediklerini, bu nedenle kestiklerini iddia etti. Yaklaşık 25 metre boyundaki çınar ağacının, gece vakti yarısının kesilmesi ilçede tartışma konusu oldu. Özellikle HAS Partili’ler bu ağacın 16 Haziran’daki, AK Parti İlçe binasının amblemini kapatır şekildeki kesilmemiş hali ile 18’ Haziran’da kesildikten sonra, AK parti amblemi tamamen görünür şekilde çekilmiş fotoğraflarını basın mensuplarına dağıttı. Has Parti Kartepe ilçe yöneticileri, ağacı da AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kandaz’ın kestirdiğini ileri sürdü. 

Kocaeli Bölgesi’nin simgelerinden biri olan ve İzmit kent merkezindekilerin bir dalının bile kesilmesi yasak olmasına rağmen, burada ağacın yarısının kesilmesi tüm Kocaeli’de tepkilere yola çarken, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ağacı kendisinin kestirmediğini ileri sürdü. Kandaz, "Ben belediyenin park bahçeler müdürü değilim. Onlar kesmiş. Gidin belediyeye sorun. Benim ağaç kesimiyle bir ilgim yok" dedi. 

SADECE BU AĞACIN ÜSTÜNDE BÖCEKLENME OLMUŞ 
Kartepe Belediyesi Basın Bürosu yetkilileri ise, D-100 Karayolu boyunca birçok ağaç bulunduğunu, ancak sadece bu ağacın üst kısmında böceklenme görüldüğü için kestirildiğini ileri sürdü. Ancak vatandaşlar, 16 Haziran’da çekilen fotoğrafta çınar ağacının üst kısmının gayet sağlıklı göründüğünü belirterek, böyle bir gerekçenin kabul edilemeyeceğini söyledi. (DHA)

 
Picture
Son olarak dünyaca ünlü İspanyol yıldız Penelope Cruz ile beraber rol aldığı “Twice Born” isimli filmle adından söz ettiren Saadet Işıl Aksoy, önceki gün ünlü bir kahve zincirinde beklemediği bir manzara ile karşılaştı

Arkadaşlarıyla kahve içip tatlı yemeyi planlayan Aksoy, sipariş verdiği kahveyle birlikte ikram edilen çikolatalı kurabiyeyi yemeye başladı. Kurabiyeyi ısırıp tabağa koyduğunda ise Aksoy şoke oldu. Kurabiyenin içinde kocaman bir kıl vardı. Çok sinirlenen ve kıllı kurabiyenin fotoğrafını çekip twitter’dan takipçileriyle paylaşan Aksoy, gittiği ünlü kahve firmasının adını da afişe etti.
 
Picture
Aşırı terleme kişiyi ve çevresindeki rahatsız eden Bir durumdur. Parfümler, deodorantlar veya koltukaltı pedleri herkeste işe yaramayabilir. Aşırı  terlemeden Kurtulmak for başvurulan yöntemlerden Biri de lazer operasyonlardır. Ancak met sorun Click boyle Bir operasyon geçirmek havacılık imalatçıları birliği tercihi olmayabilir.


 
Picture
GAZİANTEP’deki Hasan Ali Yücel Lisesi'nde öğrencilere, namaz kılmayan bir gencin başına geleceklerin anlatıldığı, Azrail ve ölüm konulu şiddet içeren VCD izletildi.
Arapça seslendirmeli Türkçe alt yazılı ‘Rabbim geri döndür’ adlı VCD'yi izleyen öğrencilerden bazılarında davranış bozukluğu görülürken velilerin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.

Hasan Ali Yücel Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Fatma Yakar, iki hafta önce 11'inci sınıf öğrencilerine, okulun biyoloji laboratuarında sinevizyon aracılığıyla 35 dadikalık ‘Rabbim geri döndür’ VCD'sini izletti.

FİLMDE ŞEYTAN SAHNELERİ

Korku filmlerindeki gibi efektlerle süslenen VCD, Kur’an-ı Kerim okuyan bir babanın, aynı evde kağıt oynayıp, müzik dinleyerek eğlenen oğlu Hasan’ı namaz kılması için uyardığı görüntülerle başlıyor. Hasan babasının sözüne aldırmayıp, müzik dinliyor.

Bu sırada uykuya dalan Hasan’ın yanına, elinde orak beyaz kıyafetli ölüm meleği (Azrail) geliyor ve çırpınarak direnen kurbanının canını alıyor. Hasan, bir imam tarafından yıkanıyor, kefenleniyor, gömülüyor. Yıkama sırasında şeytan da Hasan’a kaynar su döküyor. Hasan gömüldükten sonra zincirlerle bağlı olarak cehenneme götürülüyor.

Siyah kıyafetler içindeki Şeytan, ‘Gel Hasan gel. Benim dostumsun. Sen nereye gittiysen benim esirim oldun. Yoldan çıkmana vesile olan arkadaşlarınla tanışmana ben vesile oldum” diye onu karşılıyor.

Aynı VCD’de namaz vakti uyanması için bir meleğin çağrı yaptığı Hasan, kalkmayınca, zincirle ateşin içine çekilerek cezalandırılıyor.

Korku içinde ağlayan ve yaşadıkları gözünün önünden film şeridi gibi geçen Hasan, bunları izlerken “Rabbim beni geri döndür” diyerek uyanıyor, namazını kılıp, affedilmesi için dua ediyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Korku ve dehşet sahneleriyle dolu bu VCD'yi izleyen öğrencilerden çoğunda davranış bozukluğu başlayınca veliler şikayetçi oldu. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü'nün isteği üzerine soruşturma başlatıldı.

Öğretmen hakkında disiplin soruşturması başlattıklarını bildiren Hasan Ali Yücel Lisesi Müdürü Ömer Demir, VCD’yi kendisinin de izlediğini belirtirken, “Her saniyesi korku dolu. Durumun ciddiyetinin farkındayız. Gereken soruşturma yürütülüyor” dedi.

Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ise VCD'yi kendisinin görmediğini, okullarda ders olarak öğrencilere izlettirilecek VCD’lerin oluşturulacak komisyonun incelemesinden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Şişman, “Yaptığımız araştırmada, söz konusu lisede böyle bir filmin izletildiği, ancak izletilmesi sonucu filmin uygun olmadığı kanaatine varılmıştır. Öğretmen kendi iradesi ile izletmiş. Okul müdürlüğünce bu filmin izlettirilmemesi konusunda öğretmene gerekli talimat verilmiş. Ayrıca filmin izletilmesi ile ilgili kusuru olanlar hakkında soruşturma açıldı, yasal işlem başlatıldı. Müfettiş raporundan sonra gerekli açıklamayı yapacağız” diye konuştu.