Picture
Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Tıbbi Cihazlar ve Kozmetik denetimleri sonucunda toplam 37 ürünün, 4703 sayılı kanın hükümlerine aykırı olduğunun tespit edildiği belirtildi.Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumumuz tarafından yürütülen, tıbbi cihazlar ve kozmetik ürünler piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri sonucunda, 2012 yılı ilk altı aylık dönemde, çeşitli firmalar tarafından piyasaya arz edilen ekli listede yer alan ürünlerin 4703 sayılı kanun hükümlerine aykırı olduğu tespit edilmiştir.

Piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri sonucunda teknik düzenlemeye aykırı ve güvensiz ürünler tespit edilerek ilgili ürünlere (aşağıda listelenen) idari yaptırım kararı alınmıştır.

Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile amaç, ürünlerden kaynaklanan ölümleri, kaza ve yaralanmaları, istenmeyen etkileri önlemek, insan sağlığını, hayvan ve çevre sağlığını üst düzeyde korumaktır.

Tıbbi Cihazlar:

Denetlenen ürün sayısı:916

Güvensiz ürün sayısı:22

Teknik düzenlemeye aykırı ürün sayısı:11

Toplam para cezası: 282.861TL

Kozmetik:

Denetlenen ürün sayısı: 500

Güvensiz ürün sayısı:15

Teknik düzenlemeye aykırı ürün sayısı:55

Toplam para cezası:250.000 TL

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kozmetik PGD Güvensiz ürünler listesi

ÜRÜN ADI TEHLİKE

1. Local 60° Elma Sprey Kolonya Metanol

2. Local 60° Kavun Sprey Kolonya Metanol

3. Dilem 60° Tütün Kolonyası Metanol

4. Dilem 80° Limon Kolonyası Metanol

5. Melikşah Tütün Kolonyası 60° Metanol

6. Dermojin Saç Renklendirici GrayHair Kurşun

7. Ottomans Yüz Maskesi Peeling Mikrobiyolojik

8. Restoria Dıscreet Colour Restorıng Cream Kurşun

9. Hashmı Kohl Aswad Sürme Kurşun

10. YuDaliMs Minoksidil

11. Rosella Sabun Rodamin

12. Gülçiçek Kolonya Rodamin

13. Nova Color Yüz Boyası Ağır metal

14. Depar Biopek Pudra Mikrobiyolojik

15. Burcu Bebek Pudrası Mikrobiyolojik

TIBBİ CİHAZLAR LİSTESİ ÜRÜN ADI, LOT, UYGUNSUZLUK MENŞEİ

1. Magnus Damla Ayar Seti 20/200, Sıvı Akış Miktarı Uygun Değil Güvensiz, TR

2. Dolphin Marka Hazneli Oksijen Maskesi, HZY 2011.05.01 Analizde Yabancı Madde Tespiti Güvensiz, TR

3. Day To Day, Forcible, Aldez Tıbbi Cihaz Dezenfektanı Sınıf Sertifika Uygunsuzluğu, Güvensiz TR

4. Eurosoft Lens Solüsyonu EC Sertifika Uygunsuz Güvensiz Kore

5. Nova Steril Göz Pedi Steril Olmayan Ürüne Steril İbaresi Ekleme Güvensiz TR

6. Plusmed Oksijen Regülatörü EC Sertifikasız, Etiket Uygunsuz Güvensiz Çin

7. Onstop Anjio Ped EC Sertifikasız, Etiket Uygunsuz Güvensiz TR

8. Lacus Marka Damla Ayar Seti 20/200 Güvensiz Sızdırmazlık Ve Akış Hızı (Akış Kontrolü) Testleri Uygunsuz TR

9. Genject Enjektör 20002 (20 Ml) Güvensiz Sızdırmazlık TR

10. Prestige IQ Glukometre Cihazı 9113523 9115656 Standarda uygun değil Güvensiz ABD

11. Truebalance Glukometre Cihazı B0486838 B0488297 B0488269 Cihaz BM 3555ITR Strip Standarda uygun değil Güvensiz ABD

12. Foreks Lateks 3 Yollu %100 Silikon Kaplı Foley Sonda (22Fr) 20100320 Seri İlgili Standartlara Uygunsuz. Güvensiz Çin

13. Esk Medical Bacterial Hepa Filter Etiket Uygunsuzluğu Güvensiz TR

14. Alpha Marka Musluklu İdrar Torbası 15.04.4 Sızıntı Görüldüğü Güvensiz TR

15. Labonackheck Gluppy Glukometre Cihazı G001C020220 G001C020222 Cihaz G00L161915 Strip Standarda uygun değil Güvensiz G.Kore

16. Galena Marka Lateks Uretral (Foley) Sonda (18 Fr) Seri No:1103280387 Sitotoksisite Testi Sonucuna Güvensiz Çin

17. Beybi Lateks Muayene Eldiveni 014111035000b Kopma Testi Uygunsuzluğu Güvensiz Malezya

18. Beybi Marka Musluklu Steril İdrar Torbası 110315 Yüksüz Durumda Sızdırmazlık Güvensiz Çin

19. Flon Marka IV Cannula With Port 26G 1107026 Katater Görünüş Ve Dış Çap Güvensiz Hindistan

20. Flon Marka IV Cannula With Port 26G 1104016 Yüzeysel Görünüş Güvensiz Hindistan

21. Uydumed IV Kanül 00312/183 Görünüş Güvensiz Hindistan

22. Gmate Glukometre Cihazı SN GM 006792 SN GM 006789 Cihaz GMC 11KD Strip Standarda uygun değil Güvensiz G.Kore


 
Picture
Londra’da devam eden olimpiyat oyunlarına 15 yaşındaki bir yüzücünün altın madalyası damgasını vurdu.
Kadınlar 100 metre kurbağalamada 15 yaşındaki Litvanyalı yüzücü Ruta Meilutyte, 1:05.47’lik derecesiyle olimpiyat şampiyonu oldu.
Litvanyalı Meilutyte, 15 yaşında bu başarıya sahip olurken akıllara 16 yaşındaki yüzücümüz Hazal Sarıkaya’yı getirdi. Hazal, geçtiğimiz gün 100 metre yarışında daha elemelerde pes ederken mücadele sonrasın yaptığı açıklamada "Platforma çıktığımda çok heyecanlandım. Yarışa iyi başladım ancak dönüş yapmak için bayrağı gördüğüm halde fazladan kulaç attım. Ne yapacağımı şaşırdım. Elim ayağıma dolaştı” demişti. Bu da hemen hemen aynı yaşlardaki bir Türk ve bir Litvanyalı’nın yarışlara nasıl hazırlandığının göstergesi oldu.


 
Picture
Federasyona verilen taahhütü bozmanın küme düşmeye varan cezalara yol açabileceği belirtiliyor.Yıldırım’ın elinde Lütfi Arıboğan’ın Etik Kurulu’nun kaldığı otelde bulunduğunu gösteren belgeler var.

F.BAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, Divan Kurulu’nda bir çok konuda isim vererek suçlamalarda bulunurken, bazı konularda imalı ifadeler kullandı. Yıldırım havuz konusunda gerçekten nasıl bir tasarrufta bulunacaktı? Suçladığı Futbol Federasyonu üyesi kimdi?  F.Bahçe camiasının önde gelen isimleri ile bunları konuştuk. Gelin sizinle Fenerbahçe yöneticileri ve camianın önde gelenlerinden aldığımız izlenimi paylaşalım...

1-Trabzonspor’a karşı tavır

Yıldırım’ın naklen yayın havuzunu hemen bozmak gibi bir amacı yok. Bazı kulüplerin F.Bahçe’yi kirli gibi  göstermesine yönelik tepki Yıldırım’ın havuzla ilgili açıklamalarına yol açtı. Daha önce Trabzonspor’un havuzdan aldığı parayı artırdığını söyleyen ve “Trabzon’u ben 4. büyük yaptım” diyen Fenerbahçe Başkanı’nın, bordo mavililerin 3 Temmuz sürecinde takındığı suçlayıcı tavır nedeniyle bu resti çektiği konuşuluyor.

2-Havuzdan çekilmek mümkün değil

Fenerbahçe’nin önde gelen isimleri, havuzdan çekilmenin hukuki olarak mümkün olmadığı görüşünde. Fenerbahçe Kulübü’nün TFF’ye bir taahhüt verdiğini ve havuzu bozarsa TFF tarafından küme dahi düşürülebileceği dile getiriliyor.
Bu durumda Fenerbahçe’nin yapabileceklerinin sınırlı olduğu ancak Futbol Federasyonu ile uzlaşma halinde havuz ile ilgili bir tasarrufta bulunulabileceği söyleniyor.

3-Oteldeki o kişi Lütfi Arıboğan

Aziz Yıldırım, konuşmasında eski bir TFF yetkilisinin eşi ile birlikte Etik Kurulu şike ile ilgili kararını vereceği gece kurulun toplantı yaptığı otele yerleştiğini söylemişti.

Fenerbahçeli yöneticiler, o kişinin Lütfi Arıboğan olduğunu ve Aziz Yıldırım’ın elinde Arıboğan’ın o otelde bulunduğuna dair kanıtlar oldğunu belirttiler. Arıboğan’dan bir yalanlama gelirse Aziz Yıldırım’ın belgeleri medyaya vereceği ifade edildi.

 
Picture
“Gelinen noktada Sayın Özhan Canaydın’ı özleyen sadece Galatasaray taraftarı değildir. Dostluk anlayışında ‘Tarihi İhanet Modeli’ni benimseyenlerin dostluktan bahsetme hakları yoktur” denildi.

F.BAHÇE, başkan Aziz Yıldırım’ın yüksek divan kurulu toplantısındaki sert açıklamalarına yönelik kamuoyunda yapılan değerlendirmelere ve özellikle de G.Saray Kulübü’nün kendileriyle ilgili önceki günkü açıklamasına yanıt verdi. Kulübün resmi sitesinden yapılan yönetim kurulu açıklamasında, Yıldırım’ın söylemlerinin bir takım çevreler ve kulüpler eliyle kamuoyuna yanlış aktarıldığı savunularak, bu durumun ibret ve endişeyle takip edildiği belirtildi. Ağırlık olarak ezeli rakip G.Saray’a ve Ünal Aysal ile özellikle de Adnan Öztürk’e atıfta bulunulan açıklamada “Gelinen noktada Sayın Özhan Canaydın’ı özleyen sadece G.Saray taraftarı değildir” cevabı verilerek özetle şöyle denildi...

Fikir beyan etmemiz doğru olmaz

- Söz konusu açıklamalara verilen ve verilecek cevapların muhatabı bizler değil, bu belge ve yazıların altında imzaları olan şahıs ve kurumlardır. İddialara, kamuoyu önünde cevap vermek yerine ‘muhatap olmamak’, ‘ciddiye almamak’ şeklindeki tasarruflar, bu tarzı tercih edenlerin genetik ve yapısal özellikleri ile ilgili olup, bu yönde fikir beyan etmemizin doğru olmayacağı kanaatindeyiz.

- Tüm camialara saygımız sonsuzdur; özellikle Galatasaray’a. Fenerbahçe, bu camiayı ve dostunu rencide edecek açıklamalarda bulunma lüksüne ve saygısızlığına sahip değildir. Unutulmamalıdır ki aynı haklar tarafımıza da aittir.

Savaşın sonunu yalnızca ölüler bilir

- Galatasaray’ın kağıt üzerinde temsil ettiği düşünülen bazı haddini ve bulunduğu yeri bilmeyen ‘Zatlar’ eliyle; Fenerbahçe Başkanı hakkında yapılan açıklamalarını, Galatasaray’a mal etmemiz mümkün değildir. Kendi kulüpleri üzerinden spekülatif ekonomik kazanç sağlama konusunda uzman olan bazı ‘Zat’ların, Türk sporuna sağladığı katkılar tartışmasız olan Aziz Yıldırım’ın adını ağızlarına alırken çok daha dikkatli olmaları, yegane tavsiyemizdir. Filozofun dediği gibi; Savaşın sonunu yalnızca ölüler bilir.

Kargaşa ve kaos istiyorlar

- F.BAHÇE’nin açıklamasında havuzla ilgili “Aziz Yıldırım’ın, havuz sistemi hakkındaki görüşlerinin kamuoyuna ‘Aslına muhalif’ şekilde yansıtılmasının sebebi okuma ve okuduğunu anlama yetersizliğinin yanında, faturasının Kadıköy’e gönderilmesi düşünülen toplumsal kaos ve kargaşa yaratma çabalarından başka bir şey değildir” denildi.

Şarlatanlıkların futbolda yeri yok

- Sayın Özhan Canaydın’ı özleyen sadece G.Saray taraftarı değildir. Futbol ve futbol yöneticiliği ciddi bir iştir. Bir kupayı ruhundan ayırıp ikiye bölmek gibi şarlatanlıkların, futbolda yeri yoktur, olmayacaktır. Sportif başarısızlık için Fenerbahçe’ye saldırmak ya da sözde şike dosyasını hatırlatma durumu, 2 Temmuz 2012 tarihinde sona ermiştir.

 
Picture
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) hizmet veren Bursa merkezli bir organizasyon şirketine yönelik başlatılan soruşturma Fon içinde yapılan bir dizi uzulsüz harcamayı da ortaya çıkardı. Denetçi raporuna göre, Fon’un işleri ile ilgisi olmayan seyahatlere çıkıldı, geceliği 2-3 bin euro olan lüks otellerde kalındı. SPA ücretleri TMSF’ye fatura edildi. Gidilen şehirde limuzinle karşılama yapılırken, izlenen striptiz şovlarının faturası ise dolaylı olarak Fon’a kesildi. İddiaların muhatabı konumundaki Avukat Aslı Yılıdırım'dan hurriyet.com.tr'ye açıklama geldi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsa Dalgıç'ın yürüttüğü soruşturmanın başlangıcında,  TMSF ile çalışan Sibel Erdoğan’ın alacağı için başlattığı takip yer aldı.

TMSF’ye hizmet veren Plaza Tur (Kongre Organizasyon Seyahat Acentası A.Ş.) isimli Bursa merkezli şirkette bir süre çalışan Sibel Erdoğan, işten ayrıldıktan sonra alacağını tahsil edemeyince, Avukatı Müge Yıldız Yaşar aracılığı ile başlattığı hukuki süreç sonrası TMSF içine de uzanan bir dizi usulsüzlüğü ortaya çıkardı.

2 MİLYON LİRALIK ‘ZİMMET’
Savcılığın talimatı sonrası Fon denetçileri Şerif Özkan ve Oğuz Akyüz kapsamlı bir rapor hazırladı. Denetçiler 2 milyon TL dolayında usulsüz harcama yapıldığını belirledi. Söz konusu tutarın tamamına yakınının kişisel harcamalarda kullanıldığı ve ilgililerden tahsil edilmesi gerektiği rapor edildi.

 
Picture
Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde AKP Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğluyla tartışan Komiser Yardımcısı Murat Emer ertesi gün görevinden alındı.
Polisler teşhis için ellerine numara verilerek duvara dizildi.

Hatay’ın Dörtyol Emniyeti'nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Emniyet müdürlüğünün kantinini işleten AKP Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tartıştı. Atilla’yı sürdürmekle tehdit eden Uzun, üniformasını çıkarmasını istedi. Ardından arkadaşı, AKP Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu’nun oğlunu olay yerine çağırdı. Milletvekilinin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu da emniyet bahçesine gelerek polisleri tehdit etti. Aydınlık gazetesinin haberine göre, olaya müdahale eden komiser yardımcısı Murat Emer, vekilin oğlu Türkoğlu’na “Sen benim memurumla bu şekilde konuşamazsın” uyarısında bulundu.

 
Picture
Bilim insanları, insanoğlunun dünyaya geri dönüşü olmayan zararlar verdiğini açıklayarak, 2100’de kıyametin kopacağını öne sürdü.

İklimlerin ortadan kalkacağı ve birçok canlı türünün yok olacağı dünyada, “Bilinçsiz yapılaşma sonumuzu getirecek” açıklaması yapıldı.

Komplo teorisyenlerinin sık sık dile getirdiği küresel ısınma ve dünya üzerindeki doğal hayat hakkında bir araştırma yapan bilim insanları, kıyametin tarihini verdi.

Saygın bilim dergilerinden Nature’da yayımlanan bir makalede bilim insanları, dünya üzerindeki yaşamın 2100’de sona erebileceğini yazdı.

İnsanoğlunun gezegene çok büyük zarar verdiğini belirten bilim insanları, “Geri dönüşü olmayan bir biçimde genişliyoruz. İnsanlar dünyanın geçmişte yaşadığı değişimleri hatırlamıyor” açıklamasında bulundu.

Birçok uluslararası kurumdan 22 uzmanın kaleme aldığı araştırmada iklim değişimleri ve canlı türlerinin hızla yok olduğu kaydedildi.

Makalede, “Bugün yaşadığımız iklimlerin yarısı ortadan kalkacak. Bu sebeple henüz keşfedilmemiş birçok canlı türü yok olacak. Bilinen canlı türlerinin de birçoğu ortadan kalkacak” ifadesi yer alırken, araştırmayı yürüten Profesör Arne Moers, “Radyasyon dengesini değiştirerek çok büyük bir risk alıyoruz. Sıradaki dönüşüm gezegeni yok edebilir. Eğer o sınırı bir kez geçersek bir daha dünya gezegenini eski haline geri döndüremeyiz” dedi.

Araştırmada insanoğlunun gezegenin yüzde 43’ünü kullandığı belirtilirken, endüstri devriminden önceye oranla karbon emisyonunun yüzde 35 arttığı kaydedildi.

Araştırmada, dünya nüfusunun 2025’te 8.2 milyar, 2050’de ise 9 milyar olacağı belirtilirken, “2100’de oluşacak nüfusu dünya kaldıramaz”yorumunda bulunuldu.


 
Picture
ATİLLA UĞUR İÇİN GÖSTERİ YAPTILAR Duruşma devam ederken duruşmayı izleyen bir grup, Silivri Cezaevi önünde tutuklu sanık emekli albay Atilla Uğur’un fotoğraflarını ve ‘Atilla Uğur’a özgürlük’ yazılı dövizler taşıyarak gösteri yaptı. Atilla Uğur’un akrabaları, yakınları ve şehit ailelerinden oluşan bir grup adına Volkan Pekak tarafından yapılan açıklamada, Uğur’un meslek hayatını terör ve organize suç örgütleri ile mücadele içinde geçirmiş bir Türk subayı olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Atilla Uğur bölücübaşı Abdullah Öcalan’ı İmralı’da teslim alıp sorgulayan komutandır. Onu itibarsızlaştırmaya yönelik çabalar beyhudedir.” denildi. Türk bayrakları ve ‘Adalet istiyoruz’, ‘Atilla Uğur farkındayız, yanındayız’ dövizleri taşınan eylemde ‘Şehit aileleri Atilla Uğur’un yanındadır’ yazılı pankart açıldı. Ayrıca sanıklardan Hasan Atilla Uğur, Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay için ‘… dışarı çıkacak, hesap soracak’ şeklinde sloganlar atıldı. Büyük bir Türk bayrağının da açıldığı gösteride sahık Hasan Atilla Uğur’un eşi Pakize Uğur da eşinin rahatsız olduğunu, kendisi için koruma verildiği için her hastanenin kabul etmediğini belirterek GATA’ya da sevk edilmediğinden şikayet etti.Read more http://epochtimestr.com/index.php/balbay-disi-bile-tuncay-ozkanin-cenesini-kapayamadi

 
Picture
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tutuklu vekiller Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın tahliye taleplerinin reddedilmesine "Karar şaşırmadım. Hakimler AKP'nin sopalığını yapıyor. Erdoğan, en mutlu günlerinden birini yaşıyordur" tepkisini gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi’nin Ahlatlıbel Tesisleri’ndeki bazı Müslüman ve Arap ülkelerinin gazetecileri iftar yemeğinde biraraya geldi. Burada gazetecilerin tutuklu CHP milletvekilleri Balbay ve Haberal’ın 3. yargı paketi kapsamında mahkemeye sundukları tahliye taleplerinin reddedilmesini ilişkin sorularına yanıt verdi.

Akp'nin sopaları 
‘AKP’nin sopaları’

3. yargı paketindeki değişikliklere karşın 3.5 yıldır tutuklu bulunan CHP Milletvekili, yazarımız Balbay ile CHP Milletvekili Haberal ve emekli Orgeneral Başbuğ’un da aralarında bulunduğu 65 sanığın tahliye talebi “kuvvetli suç şüphesi ve adli kontrolün yetersiz kalacağı” gerekçesiyle oybirliğiyle reddedildi. “Katiller dışarıda biz buradayız” diye bağıran Balbay’ın salondan çıkarılmak istenmesi üzerine izleyiciler “Milletin vekiline dokunma” sloganları attı. Haberal duruşmada fenalaştı.

Cumhuriyet Gazetesi