Picture
HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, kendisine “seviyesiz” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan’a, “Bu topraklar, bu kadar ağzı bozuk başbakan, bırakın başbakanı bir bakan bile görmedi” diyerek yanıt verdi.

Hürriyet’e konuşan Pamukoğlu, Erdoğan’la istediği televizyon kanalında Güneydoğu’da yaşanan PKK terörünün arkasında ağırlıklı İran’ın bulunduğunu tartışmaya hazır olduğunu vurguladı. Pamukoğlu şunları söyledi: “Meclis’teki siyasi parti genel başkanına ‘cibiliyetsiz’ diyen, basın mensuplarına ‘kalemlerinden, ağızlarından lağım akıyor’ diyen bir başbakan. Sen ne tanıyorsun, mesleki kariyeri hakkında ne biliyorsun Osman Paşa’nın? Seviye ortada, kendisi. Ben bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ağzı bu kadar bozuk, bu kadar avam, bırakın bir başbakanı, bir bakan bile görmedim. Kimse görmedi bu topraklarda. Bu kültür, entellektüel ve aile terbiyesiyle ilgili bir konudur. Zihnen, ruhen ne dediğinin farkında değil. Derdi Hakkâri’de bir karış toprak vermeyiz falan değil.

Onun derdi, benim televizyonda da söylediğim, ‘PKK terörü ve Güneydoğu olayları bu partiyi götürecek, yetmeyecek parçalayacak’ tespitimdir. Düşünemedikleri bir şey var. Yüksekova ve Şemdinli üzerine gelen dalga, İran kamplarından geldi. Sen Kürecik’e radarı yaparsan; ABD, Avrupa istedi diye yüzde 20 petrolü kesersen, İran da sana bunu yapar. Ben o bölgeyi avucumun içi gibi bilirim.”

 

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı Hac Konaklama Tesislerindeki konteynır kentte, marketlerde işlerin ağır yürümesini protesto eden Suriyelilerin çıkardığı olayın MOBESE kameraları ile çekilen görüntüleri ortaya çıktı.
Suriyeli sığınmacılar, 22 Temmuz 2012'de kartlarına yüklenen 20 TL para ile alışveriş yapmak için marketlere hücum etmiş, işlerin yavaş yürüdüğünü gerekçe göstererek olay çıkarmıştı. Olayı fırsat bilen Suriyeli sığınmacıların marketi yağmalamak istemesi üzerine, kent merkezinden gelen takviye güvenlik güçleri olaya müdahale etmişti. Olaylar sırasında konteynır kentin içi savaş alanına dönerken, Suriyeliler polis, asker ve görevlilere saldırdı. Yüzlerini bez parçaları ve havlularla örten Suriyeliler, konteynır kenti savaş alanına çevirmişti.
Suriyelilerin hedef gözetmeden yaptığı saldırılarda, Suriyelileri engellemek isteyen ambulans şoförünün, başına taşla vurularak yere düşürülmesi de saniye saniye görüntülendi.