Picture
Bir pkk lıyı öldürdü diğerini yaraladı.
Yolunu kesen PKK'lıyı öldürdü diye...TUNCELİ'de yol kesen PKK'lıların içinde bulunduğu yolcu minibüsünü durdurmak istemesi üzerine araçtan inip çatıştığı teröristlerden birini öldürüp, diğerini de yaralayan polis memuru hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Polis memurunun bulunduğu yolcu minibüsünün yetkilisi Haydar Bulut, polisin diğer yolcuların hayatını tehlikeye attığını ileri sürdü.

Tunceli- Pülümür yolunda de dün akşam saatlerinde yol kesen PKK'lıların, içinde bulunduğu yolcu minibüsünü de durdurmak istemesi üzerine araçtan inip, PKK'lılar çatışan polis memuru hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Tunceli- Erzincan ve Elazığ arasında yolcu taşıyan VİP Sevgi Turizm Şirketi'nin yöneticisi Haydar Bulut, bürosunda düzenlediği basın toplantısında, yolcuların hayatını tehlikeye attığı iddiasıyla, yol kesen PKK'lılar ile çatışmaya giren polis hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

 
Picture
BİLİM adamları 55 Cancri e adlı bir gezegen keşfetti. Uzmanlar gezegenin elmastan olabileceğini öne sürerken Yale Üniversitesi’nden araştırmacı Nikku Madhusudhan kendi ışığını yayan ilk gezegen olan bu gezegenin yüzeyinin su ve grafit yerine karbon ve elmasla kaplı olduğunu açıkladı. Madhusudhan, gezegengeki kayalık kimyasının dünyada farklı olduğunu, karbon zenginliği ve kimyasal bileşenlerin yoğun olduğunun altını çizdi. Kayalık bir gezegen olan “55 Cancri e”, Yengeç takım yıldızı içerisinde ve güneşe benzer bir yıldızın eksenindeki turunu 18 saat gibi hızlı bir sürede tamamlıyor. Princeton Üniversitesi’nden astronom David Spergel ise kütlesi ve yaşı öğrenildikten sonra gezegenin yapısını netleştirmenin kolaylaşacağını vurguladı.

 
Picture
      Paparazziler affetmedi

 
Picture
Dünya rekoru kıran benzine bir zam daha...Petrol fiyatları ve dövizdeki artış nedeniyle benzine yine zam geldi.

4.92 LİRAYA YÜKSELDİ

Benzine bu geceyarısından geçerli olmak üzere litrede 8-9 kuruş zam yapıldı. Zammın ardından benzinin fiyatı 4,92 liraya yükselmiş oldu.

BENZİNDE BİRİNCİYİZ

22 Eylül'de ÖTV'nin 30 kuruş artırılmasıyla otomatik olarak gelen 26 kuruşluk zammın üstüne, bir hafta sonra yapılan 9 kuruşluk zam sonrası Türkiye dünyanın en pahalı benzinini tüketen ülke konumuna gelmişti.

NORVEÇ'İ BİLE GEÇTİK

Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan ve kişi başına ortalama milli geliri 100 bin dolar seviyesinde bulunan Norveç'te bir litre benzin 2,06 Euro'ya (4,77 TL) satılıyor.

5 TL OLMASINA 8 KURUŞ KALDI

Yapılan son zamla beraber 4.92 TL olan benzin fiyatının 5 TL olmasına ise sadece 8 kuruş kaldı.