Picture
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) hizmet veren Bursa merkezli bir organizasyon şirketine yönelik başlatılan soruşturma Fon içinde yapılan bir dizi uzulsüz harcamayı da ortaya çıkardı. Denetçi raporuna göre, Fon’un işleri ile ilgisi olmayan seyahatlere çıkıldı, geceliği 2-3 bin euro olan lüks otellerde kalındı. SPA ücretleri TMSF’ye fatura edildi. Gidilen şehirde limuzinle karşılama yapılırken, izlenen striptiz şovlarının faturası ise dolaylı olarak Fon’a kesildi. İddiaların muhatabı konumundaki Avukat Aslı Yılıdırım'dan hurriyet.com.tr'ye açıklama geldi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı İsa Dalgıç'ın yürüttüğü soruşturmanın başlangıcında,  TMSF ile çalışan Sibel Erdoğan’ın alacağı için başlattığı takip yer aldı.

TMSF’ye hizmet veren Plaza Tur (Kongre Organizasyon Seyahat Acentası A.Ş.) isimli Bursa merkezli şirkette bir süre çalışan Sibel Erdoğan, işten ayrıldıktan sonra alacağını tahsil edemeyince, Avukatı Müge Yıldız Yaşar aracılığı ile başlattığı hukuki süreç sonrası TMSF içine de uzanan bir dizi usulsüzlüğü ortaya çıkardı.

2 MİLYON LİRALIK ‘ZİMMET’
Savcılığın talimatı sonrası Fon denetçileri Şerif Özkan ve Oğuz Akyüz kapsamlı bir rapor hazırladı. Denetçiler 2 milyon TL dolayında usulsüz harcama yapıldığını belirledi. Söz konusu tutarın tamamına yakınının kişisel harcamalarda kullanıldığı ve ilgililerden tahsil edilmesi gerektiği rapor edildi.

Ozan kocak
8/11/2016 01:02:42 am

Merhaba yayınlamış olduğunuz bu haber ile ilgili hukuki bir süreç başlamıştır.Lütfen benimle iletişime geçiniz.İyi çalışmalar dilerim

ReplyLeave a Reply.