Picture
“Gelinen noktada Sayın Özhan Canaydın’ı özleyen sadece Galatasaray taraftarı değildir. Dostluk anlayışında ‘Tarihi İhanet Modeli’ni benimseyenlerin dostluktan bahsetme hakları yoktur” denildi.

F.BAHÇE, başkan Aziz Yıldırım’ın yüksek divan kurulu toplantısındaki sert açıklamalarına yönelik kamuoyunda yapılan değerlendirmelere ve özellikle de G.Saray Kulübü’nün kendileriyle ilgili önceki günkü açıklamasına yanıt verdi. Kulübün resmi sitesinden yapılan yönetim kurulu açıklamasında, Yıldırım’ın söylemlerinin bir takım çevreler ve kulüpler eliyle kamuoyuna yanlış aktarıldığı savunularak, bu durumun ibret ve endişeyle takip edildiği belirtildi. Ağırlık olarak ezeli rakip G.Saray’a ve Ünal Aysal ile özellikle de Adnan Öztürk’e atıfta bulunulan açıklamada “Gelinen noktada Sayın Özhan Canaydın’ı özleyen sadece G.Saray taraftarı değildir” cevabı verilerek özetle şöyle denildi...

Fikir beyan etmemiz doğru olmaz

- Söz konusu açıklamalara verilen ve verilecek cevapların muhatabı bizler değil, bu belge ve yazıların altında imzaları olan şahıs ve kurumlardır. İddialara, kamuoyu önünde cevap vermek yerine ‘muhatap olmamak’, ‘ciddiye almamak’ şeklindeki tasarruflar, bu tarzı tercih edenlerin genetik ve yapısal özellikleri ile ilgili olup, bu yönde fikir beyan etmemizin doğru olmayacağı kanaatindeyiz.

- Tüm camialara saygımız sonsuzdur; özellikle Galatasaray’a. Fenerbahçe, bu camiayı ve dostunu rencide edecek açıklamalarda bulunma lüksüne ve saygısızlığına sahip değildir. Unutulmamalıdır ki aynı haklar tarafımıza da aittir.

Savaşın sonunu yalnızca ölüler bilir

- Galatasaray’ın kağıt üzerinde temsil ettiği düşünülen bazı haddini ve bulunduğu yeri bilmeyen ‘Zatlar’ eliyle; Fenerbahçe Başkanı hakkında yapılan açıklamalarını, Galatasaray’a mal etmemiz mümkün değildir. Kendi kulüpleri üzerinden spekülatif ekonomik kazanç sağlama konusunda uzman olan bazı ‘Zat’ların, Türk sporuna sağladığı katkılar tartışmasız olan Aziz Yıldırım’ın adını ağızlarına alırken çok daha dikkatli olmaları, yegane tavsiyemizdir. Filozofun dediği gibi; Savaşın sonunu yalnızca ölüler bilir.

Kargaşa ve kaos istiyorlar

- F.BAHÇE’nin açıklamasında havuzla ilgili “Aziz Yıldırım’ın, havuz sistemi hakkındaki görüşlerinin kamuoyuna ‘Aslına muhalif’ şekilde yansıtılmasının sebebi okuma ve okuduğunu anlama yetersizliğinin yanında, faturasının Kadıköy’e gönderilmesi düşünülen toplumsal kaos ve kargaşa yaratma çabalarından başka bir şey değildir” denildi.

Şarlatanlıkların futbolda yeri yok

- Sayın Özhan Canaydın’ı özleyen sadece G.Saray taraftarı değildir. Futbol ve futbol yöneticiliği ciddi bir iştir. Bir kupayı ruhundan ayırıp ikiye bölmek gibi şarlatanlıkların, futbolda yeri yoktur, olmayacaktır. Sportif başarısızlık için Fenerbahçe’ye saldırmak ya da sözde şike dosyasını hatırlatma durumu, 2 Temmuz 2012 tarihinde sona ermiştir.
Leave a Reply.