Picture
Hesabınıza erişememenizin farklı nedenleri olabilir ve her farklı durumda Facebook ile iletişim kurmanın farklı yolları vardır.

Kapatma: Hesabınıza giremiyorsunuz ve diğer kullanıcılar hesabınızı göremiyor.

Yardım isteği göndermeden önce doğru kanalı kullandığınızdan emin olmanız önemlidir. İlk önce, hesabınıza neden erişemediğinizi aşağıda belirtilen üç neden arasından seçin. Ardından, sizin için geçerli nedenin altında belirtilen talimatları izleyin.

1. Facebook’un Hak ve Sorumluluklar Bildirimi‘ni ihlal nedeniyle kapatma:
Hakkında şikayet bulunan ve ilke ihlalleri yaptığı saptanan Facebook hesapları Facebook tarafından kapatılabilir. Olası nedenler, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, şunlardır:
* Facebook’tan bir veya daha fazla uyarı alınmasına karşın yasaklı davranışın sürdürülmesi
* Diğer kişilerle taciz, reklam, tanıtım veya flört amaçlarıyla istenmeyen iletişim kurmak veya uygunsuz diğer davranışlar
* Sahte ad kullanmak
* Bir kişi veya kuruluşun kimliğine bürünmek veya bir kimliği bir başka şekilde yanlış temsil etmek
* Facebook’un Hak ve Sorumluluklar Bildirimi‘ni ihlal eden paylaşılan içerikler (bunlara müstehcen, pornografik veya açık seçik fotoğrafların yanı sıra görsel şiddet içeren her tür fotoğraf dahildir. Bir bireyi veya grubu tehdit eden, korkutan, rahatsız eden, utandıran veya istemedikleri şekilde onların üzerine dikkat çeken içeriği, fotoğrafı veya yazıyı da kaldırırız.)

Sitede izin verilmeyen belirli davranış ve içerik türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Facebook’un Hak ve Sorumluluklar Bildirimi‘ni inceleyin.

Hak ve Sorumluluklar Bildirimi’ni ihlal eden içerikler yayınlamadıysanız veya herhangi başka bir şekilde ihlal etmediyseniz buraya tıklayın. Bu linkten Facebook’a durumunuzu anlatan bir mesaj gönderebilir ve kişisel hesabınızın açılmasını talep edebilirsiniz.

2. Güvenliği devre dışı bırakma
Bir başkasının eline geçtiği veya şifresinin çalındığı bildirilen veya tespit edilen hesaplar Facebook tarafından kapatılabilir. Hesabınızın güvenlik nedeniyle kapatıldığını düşünüyorsanız, bu yazıdaki uyarılara dikkat ediniz.

3. Erişim sorunları nedeniyle giriş yapamama
Hesabınız kapatıldıysa, hesabınıza girmeye çalışırken “Kapatıldı” mesajını göreceksiniz. Bu mesajı görmüyorsanız, hesabınız kapatılmamış ve yalnızca giriş sorunlarıyla karşılaşıyorsunuz demektir.

Giriş sorunu örnekleri:
* Şifre sorunları nedeniyle giriş yapamama
* Bir hata mesajı nedeniyle giriş yapamama (örn., “Site Bakımı,” “Geçersiz/Kayıtsız E-posta Adresi,” vb.)
* Giriş e-postasını veya şifresini unutma nedeniyle giriş yapamama
* Facebook’a erişimde karşılaşılan diğer teknik sorunlar
Hesabım kapatılmadan önce bir uyarı almadıysam?

İhlalin ciddiyetine bağlı olarak, hesabınız kapatılmadan önce bir uyarı alacağınızın garantisi yoktur. Ne yazık ki, Facebook’un Hak ve Sorumluluklar Bildirimi’nin ciddi ihlallerinden dolayı kapatılan hesaplar geri açılamaz.
Giriş yaptığımda, Facebook sistemleri kötü amaçlı davranışlarda bulunduğumu saptadığı için hesabımın durdurulduğunu görüyorum.

Hesabınıza yeniden erişim sağlayabilmek için giriş yapmanız ve ekrandaki talimatları izlemeniz gerekmektedir. Facebook’un Hak ve Sorumluluklar Bildirimi‘ni gözden geçirerek Facebook’ta izin verilmeyen davranışlar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.
Leave a Reply.

  AÇIKLAMA

  Aklınıza takılan her konuda belli başlı soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

  Archives

  Eylül 2012

  Categories

  Hepsi
  Facebook
  Sosyal Medya
  Twitter