Başkent'te aniden bastıran yoğun kar yağışı sabah saatlerinde yerini buzlanmaya bıraktı.
Belediyenin tuzlama çalışması yapmaması kazalara davetiye çıkardı.
Kara hazırlıksız yakalanan sürücüler, buz pistine dönen yollarda otomobilleriyle adeta dans etti. Bir otomobil kontrolsüz kavşakta 'U' dönüşü yapan TIR'a çarptı. Ankara'da gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı sabah saatlerinde etkisini artırdı. Yoğun kar yağışı sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yerini buzlanmaya bıraktı.
Sabah evlerinden çıkıp işe gitmeye çalışan sürücüler hazırlıksız yakalandı. Araçlarında zincir bulunmayan ve kar lastiği takmayan sürücüler, buzlanan yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Özellikle yokuş aşağı zincirsiz inmeye çalışan çok sayıda araç, buz pistine dönen yolda adeta dans etti. Bayır aşağı inen bir otomobil kayarak, kontrolsüz kavşakta 'U' dönüşü yapan TIR'a hızla çarptı. Kaza maddi hasarla atlatıldı. Aynı yerde yine çok sayıda otomobil, yokuş aşağı inerken güçlük çekti. Sürücüler, yolun altında bulunan araçlara ve yayalara çarpmamak için sürekli korna çalmak zorunda kaldı. Kaza yapan ve yoldan aşağı güçlükle inen bazı sürücülerin, "Hazırlıksız mı yakalandınız?" sorusuna "yok" yanıtını vermesi dikkat çekti. Bazı sürücüler ise olumsuz hava koşulları nedeniyle kaza yaptıklarını belirtti.
 
Resmen bile bile kazaya davetiye çıkartan otobüs şoförü.
 
2 kişi öldü, carpışan arabalar sağından solundan geçti ve Azrahil onu ortada bıraktı.Çin'in başkenti Pekin'de meydana gelen korkunç kaza trafik kamerasına yansıdı. Kırmızı ışıkta bekleyen ailenin kullandığı otomobile, arkadan gelen araç büyük bir hızla çarptı. Araçta bulunan 3 kişilik ailenin iki ferdi olay yerinde hayatını kaybetti. Anne ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Olay yerinden koşarak kaçan otomobilin sürücüsü ise, 11 saat sonra polis tarafından yakalandı. Ailenin, hastalanan çocuklarını hastaneye götürmek için yola çıktığı bildirildi.
 

  Author

  Yaşam bir saniyeden daha kısa bir süre içersinde şekillenir ve su gibi yolunu bulur.

  İspatı videolarda gizli.

  Archives

  Haziran 2012

  Categories

  Hepsi
  Karlı Buzlu Havalar
  Kıl Payı Yırtanlar
  Otobüs Kazaları